Portal NK uczy bezpieczeństwa
Opisy na GG :: AVON LINE :: Blogowe :: Zwiastuny filmowe :: Oferty Bankowe :: Opisy
Panel użytkownika panel użytkownika
Menu
Menu serwisu
Kategorie z opisami na nk

Polecamy
Statystyki dodanych opisów nk


Portal NK uczy bezpieczeństwa

Dodano: 2012-07-25 13:31

Nie od dziś wiadomo, że Internet, to nie tylko same dobrodziejstwa ale także różnego rodzaju zagrożenia. Portal społecznościowy NK dokłada starań aby zachowania internautów w sieci były rozważne i bezpieczne. W lutym br. portal wspierał "Dzień Bezpiecznego Internetu", natomiast niedawno, wydawca portalu wydał komunikat prasowy podsumowujący cykl spotkań "Klikaj z głową", które realizowane były przez portal we współpracy z Fundacją Kid Protect w roku szkolnym 2011/2012.

"Dzień Bezpiecznego Internetu" obchodzony jest w Polsce od 2005 roku i działa w ramach programu "Safer Internet". Organizacją i realizacją programu w Polsce zajmuje się Fundacja Dzieci Niczyje oraz Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa (NASK). Program działa w pozostałych krajach Unii od 2004 roku i powstał z inicjatywy Unii Europejskiej. W ramach programu odbywają się konferencje dotyczące bezpieczeństwa w sieci organizowane przez organizacje pozarządowe oraz spotkania z najmłodszymi internautami, na których prowadzone są wykłady dotyczące bezpieczeństwa w sieci. Portal NK wspiera akcje swoją obecnością na konferencjach i braniem udziału w spotkaniach z najmłodszymi internautami. 6 lutego w Warszawie, Fundacja KidProtect.pl zorganizowała spotkanie "Szkoła Bezpiecznego Internetu", na którym przedstawiciele NK wystąpili z prelekcją zatytułowaną: "Współczesne problemy w dziedzinie ochrony dzieci w nk.pl".

Wydawca portalu nie tylko w tym dniu działa na rzecz poprawy bezpiecznego korzystania z sieci. Portal NK we współpracy z Fundacją Kid Protect prowadzi spotkania "Klikaj z głową" mające na celu edukować najmłodszych internautów jak bezpiecznie korzystać z Internetu. Cykl spotkań był wspólną inicjatywą Fundacji Kid Protect oraz portalu NK. Spotkania obywały się w roku szkolnym 2011/2012. W tym czasie przeprowadzono 14 spotkań w ośmiu województwach. Spotkania obywały się w szkołach podstawowych i gimnazjach. Łącznie, w spotkaniach wzięło udział 16 tyś. uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych. W komunikacie nie ma informacji czy spotkania będą realizowane również w roku szkolnym 2012/2013. Przypuszczam jednak, że spotkania w ramach "Klikaj z głową" odbędą się również w nowym roku szkolnym, chociażby z tego względu, że nie we wszystkich województwach gościło "Klikaj z głową".

Warto również dodać, że już w 2009 roku portal podjął działania mające na celu edukować internautów i ich rodziców jak bezpiecznie korzystać z globalnej sieci. Efektem tych działań była m.in. zakładka "Bezpieczeństwo" dostępna w portalu NK. Użytkownicy portalu oraz ich rodzice znajdą tam obszerne informacje dotyczące zagrożeń w sieci, sposobów ich unikania oraz gdzie należy się zgłosić w przypadku wystąpienia problemów związanych z naruszeniem bezpieczeństwa swojego lub swoich dzieci.

komentarze

Komentarze

Tło
Reklama

Opis tygodnia

Ulubione

Reklama


Użytkownicy
malgosia
opisów: 1
Zobacz profil
zuzanka2309
opisów: 5
Zobacz profil
dodunia
opisów: 1
Zobacz profil
DOMI xd;)
opisów: 1
Zobacz profil
myszka
opisów: 2
Zobacz profil
Ewela13xD
opisów: 1
Zobacz profil
RoZiii ;***
opisów: 1
Zobacz profil


O serwisie

Prezentacja opisu w swoim profilu na NK, GG czy innym miejscu sieciowym, to doskonały sposób na wyrażenie siebie, swojego nastroju i samopoczucia. To także dobry sposób na wyrażenie uczuć, poinformowanie naszych znajomych o naszej niedostępności w określonym czasie czy nawet pokazanie, że mamy dobre poczucie humoru. Jednak aby opis zwracał na siebie uwagę Twoich znajomych, warto zadbać o to, aby tekst prezentowany w naszym opisie był fajny i ciekawy. Nierzadko ciężko jest od razu napisać ciekawy i oryginalny tekst. Dzięki serwisowi opisynk.pl nie musisz już poświęcać czasu na wymyślanie własnych tekstów. Tutaj szybko i łatwo znajdziesz opis odpowiedni dla siebie, który za darmo pobierzesz na swój profil w portalu społecznościowym. Treści tutaj udostępniane możesz wykorzystać również w innych miejscach i narzędziach sieciowych takich jak, np.: wspomniany już komunikator Gadu-Gadu. Jeśli znasz fajne opisy możesz je dodać w tym serwisie. Chcesz mieć opis z klasą? Znajdziesz go na opisynk.pl! Zwróć na siebie uwagę opisem z klasą!
Tło

Fatal error: Call to a member function finish() on a non-object in /opisynk.pl/index.php on line 175